MAKEL AR-GE Dumlupınar Üniversitesi’nde…

Makel Ar-Ge Merkezi Dumlupınar Üniversitesi öğrencileriyle buluştu…

MAKEL Ar-Ge Merkezi, Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinde son sınıf öğrencileriyle MAKEL KNX ürünleri ve KNX teknolojisine yönelik seminer ve çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

MAKEL sosyal sorumluluk projeleri kapsamında öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Elektrik-Elektronik Mühendisliği üzerine eğitim gören ve gelecekte bu sektörde çalışmaya başlayacak olan öğrencilerle bir araya gelen Makel Ar-Ge Merkezi Mühendisleri, geçtiğimiz günlerde Dumlupınar Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Makel uzmanları üniversitenin Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Devreler ve Sistemler Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Ebeoğlu eşliğinde 2 saat süren bir seminer gerçekleştirdi.

Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen seminerde, Ar-Ge Merkezi mühendislerince, Makel tanıtımı, yeni teknoloji harikası KNX akıllı otomasyon tanıtımı gerçekleştirdi. Yüksek katılımla gerçekleşen seminerde öğrencilerle birebir iletişim kurularak sorular Makel mühendiseri tarafından yanıtlandı. Bu etkinlik ile öğrenciler, Makel’i ve KNX otomasyon sistemini yakından tanıma fırsatı buldu. Makel KNX deney seti üzerinden kurulum ve yazılım senaryoları yapılarak öğrencilerin edindikleri bilgiler kalıcı hale getirildi. KNX üzerine çalışmalar yapan öğrenciler için Makel Ar-Ge Merkezinde staj imkanı ile ilgili kararlar alındı.

Dumlupınar Üniversitesinde, yüksek lisans öğrenimi kapsamında, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Enerji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doc.Dr. Ümran ERÇETİN ile “1505 – Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı” kapsamında tez çalışması yapılması da kararlaştırıldı.

Check Also

Ankara Mektubu: Enerji sektöründe önemli olan…

Tuncay Derman İnternet Enerji Platformu’nda geçen ay (Ocak 2018) izlediğim ülkemiz Enerji Sektörü’ne ilişkin bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir