ENIPE’nin ilgi odağı: SIEMENS

Geçtiğimiz üç yılda 700’e yakın enerji verimliliği projesi ile 180 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlayan Siemens Türkiye, 11-14 Ocak 2018 tarihlerinde düzenlenen ENIPE 2018 Enerji Verimli Sanayi ve Ürünler Fuarı’nda enerji verimliliği pazarına yön veren ileri teknolojiye sahip dijital ürün ve çözümleriyle yer aldı. Enerji Verimliliği Derneği ve İstanbul Dünya Ticaret Merkezi tarafından, 11-14 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen ENIPE 2018 Enerji Verimli Sanayi ve Ürünler Fuarı’da Siemens Türkiye, maksimum enerji ve maliyet tasarrufu sağlayan ürünlerini ve çözümlerini katılımcılarla paylaştı.

Enerjide Verimlilikten Tasarrufa 360” temasıyla gerçekleştirilen ENIPE 2018’de Siemens Enerji Verimliliği Koordinatörü Hakan Olcay, fuarı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerine Siemens’in enerji verimli ürün ve çözümlerini anlatarak şirketin yüksek teknolojiye sahip dijital dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi.

162 yıldır Türkiye’de elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon konularına odaklanarak topluma ve ekonomiye fayda sağlamak için hizmet veren Siemens Türkiye, son üç yılda 700’e yakın enerji verimliliği projesi gerçekleştirdi. Bu projelerde 180 milyon TL’lik toplam enerji tasarrufu sağlandı. Bu tasarruf miktarı, 700 bin ton daha az karbondioksit emisyonu ve 210 bin ağaç dikimine eşdeğer katkı anlamına geliyor. ENIPE’de stand ziyaretçilerine sunumlar yapan Siemens Enerji Verimliliği Ekibi, işletmelerin tüketim kaynaklarını detaylı bir şekilde analiz ederek tüm potansiyel enerji tasarrufu projelerinin sağlayacağı faydayı örneklerle ortaya koyarken, etüt çalışmasının ardından, hayata geçirilen projelerin enerji tüketimlerini otomasyon ve yazılım çözümleriyle ölçüyor, izliyor ve uygulama kurulumunu yönetiyor.

Siemens’in sistem tasarımı, kurulumu, devreye alma ve bakım konularındaki uzmanlığı, enerji verimliliği çözümleri düşük maliyetli çözümler kullanılarak enerji harcamalarını yüzde 10’a varan oranlarda azaltabiliyor. Siemens, ENIPE 2018’de Sentron enerji ölçüm cihazlarının enerji verimliliğine etkisini demo setler ve örnek simülasyonlar ile sergiledi.

Siemens Değişken Hız Sürücüleri, enerji yönetimi sistemlerine kolayca entegre edilebilen, değişken tarifeye göre dinamik yük yönetimi ile güç talebinin azaltılmasına yardımcı olarak önemli ekonomik fayda sağlayabilen, ileri teknolojiye sahip özellikleri ile ENIPE 2018’de ziyaretçilerin ve firma yöneticilerinin ilgi odağı oldu.

Check Also

Ankara Mektubu: Enerji sektöründe önemli olan…

Tuncay Derman İnternet Enerji Platformu’nda geçen ay (Ocak 2018) izlediğim ülkemiz Enerji Sektörü’ne ilişkin bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir