ABB Elektrik – EPC Enerji işbirliği

ABB Elektrik ile EPC Enerji arasında Türkiye genelinde ve Türki cumhuriyetlerde ABB ‘nin ürettiği modüler ve standart tip Kesintisiz Güç Kaynaklarının Satış-Servis hizmetleri ile ilgili anlaşma imzalandı.

100 yılı aşan geçmişi ile dünya genelinde çok bilinen saygın bir kuruluş olan ABB ile işbirliği anlaşmasına imza atan EPC ELektrik böylece güç kaynaklarına sektörüne iddialı bir giriş yapmış oldu. ABB üretimi modüler Kesintisiz Güç Kaynakları, dünyada ilk defa 90’lı yılların sonunda üretilerek piyasaya sunan fabrikanın ürünü olup, modüler KGK’nın  en gelişmiş ürünleri arasında yeralıyor.

Ürünler, kendi içinde birçok üstünlükler barındırmakta olup, dünyanın birçok yerinde ve birçok uygulamada başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Göze çarpan en önemli özellikler kısaca; tam ve düşük güçlerde bile sağlanan yüksek verimlilik (96-96,5%) , düşük giriş harmoniği, yüksek giriş güç faktörü,  kVa /kW  eşitliliği(çıkış güç faktörü:1),küçük hacimde yüksek güç değeri, modüler KGK da ilk olmanın sağladığı bilgi ve deneyim.

APC yetkilileri imzalanan anlaşmayla ilgili yaptıkları açıklamada “EPC Enerjinin 43 yılı aşan bilgi ve deneyimi, piyasada oluşturduğu hizmet anlayışında ki farklılık, ürünlere hızlı servis verilebilme imkanı, iki firmanın iş birliğinden güzel sonuç çıkacağından eminiz,” derken kesintisiz güç kaynaklarında en önemli konunun, ürün kalitesinin yanında hizmetin de en iyi kalitede olması gerektiğinin altını çizdiler.

EPC yetkilileri odüler KGK’ların başlangıç fiyatları yüksek görünmesine rağmen, paralel yedeklemede, fiyat ve performans açısından birçok avantajlara sahip olduğunu belirterek “standart KGK’ larda, 100kva’lık bir KGK’yı paralel çalıştırmak istediğinizde, ikinci bir 100Kva’yı paralel olarak bağlamanız gerekir. Halbuki modüler yapıda, 4 adet 25Kva dan oluşturduğunuz bir yapıda, 5.ci bir 25kva’ yı sisteme koyarak bu güvenliliği sağlayabiliyoruz”dediler.

Bu uygulamanın kullanıcıya sağladığı en büyük avantajları ise maliyet, yer (ürünün oturduğu alan), verimlilik,  düşük soğutma, bakım kolaylılığı şeklinde özetleyen EPC enerji AB ile yaptığımız işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.  ABB markalı KGK’lar ile KGK sektöründe önemli bir pazar payı almayı hedefliyoruz görüşlerine yer verilen EPC  Enerji 2018’n ilk üç ayı içinde Ankara’da bu konuda bir seminer düzenleyeceklerini açıkladı.

Check Also

Ankara Mektubu: Enerji sektöründe önemli olan…

Tuncay Derman İnternet Enerji Platformu’nda geçen ay (Ocak 2018) izlediğim ülkemiz Enerji Sektörü’ne ilişkin bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir