Astor Transformatör 200 milyonluk yatırımıyla devler arenasında

ASTOR’dan dev yatırım

Elektrik elektronik sektöründe dünya devleriyle rekabet eden astor transformatör açılışına hazırlandığı yeni fabrikasıyla rekabete yeni bir boyut katıyor.

Türkiye’nin alanında dünya devleri ile rekabet eden firması Astor Transformatör yeni fabrikasının açılışına hazırlanıyor. 200 milyon liralık yatırım planı ile yola çıkan ASTOR 100 bin m2 alan üzerine kurulan ve açılış hazırlıkları devam eden yeni fabrikası ile  800 Kv 1000 MVA kapasiteli transformatör üretimine geçecek. 60 ülkeye transformatör ihraç eden firma yeni fabrikasının devreye girmesiyle daha geniş bir ürün satış gamına ulaşacak. Bu sayede ihracat miktarını çok daha ileri götürmeyi hedefleyen ASTOR, yeni yatırımı ile kademeli olarak 700 kişiye istihdam sağlayacak. Ayrıca yeni fabrika yatırımı ile kendi markası altında elektrik dağıtım sektörüne yönelik olarak beton köşk, orta gerilim kesici ve ayırıcı imalat ve satışına başlayacak.

Astor, yeni fabrika yatırımı ile elektromekanik imalat sektöründe önemli bir açık haline gelen beton köşk, orta gerilim kesici ve ayırıcı imalatını yapmayı hedefliyor. Prototip imalatlarını Ar-Ge çalışmaları ile tamamlandığını belirten Astor A.Ş Genel Müdürü Enver Geçgel: Elektromekanik imalat sektörü ülkemizde ve dünyada çok hızlı büyüyor. Bizde transformatör üretiminde yakaladığımız marka kalitesini beton köşk, orta gerilim ayırıcı ve kesici imalatına da aktarmaya karar verdik. Yeni fabrikamızı planlarken bu ihtiyacı göz önüne aldık. Aldığımız kararın ne kadar doğru olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz, dedi.

Check Also

Ankara Mektubu: Enerji sektöründe önemli olan…

Tuncay Derman İnternet Enerji Platformu’nda geçen ay (Ocak 2018) izlediğim ülkemiz Enerji Sektörü’ne ilişkin bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir