TÜREK 2017 başlıyor

Türkiye rüzgar enerjisi birliği-türEB tarafından rüzgar enerjisi sektöründe dünyadaki gelişmeleri izlemek amacıyla düzenlenen 6. Türkiye rüzgar enerjisi kongresi 1 kasım’da ankara’da başlıyor.

 

Kar amacı gütmeden rüzgar enerjisi ile ilgili teknik, bilimsel ve uygulamalı araştırmaları takip etmek ve rüzgar enerjisinin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla ilgili faaliyetlerde bulunmak amacıyla 1992 yılında kurulan Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği-TUREB  Rüzgar Enerjisi kongrelerinin altıncısını bu sene Kasım ayında düzenliyor. Rüzgar sektöründe dünyada olan gelişmeleri takip etmek, ilişkileri güçlendirmek, bilgi paylaşımı yapmak, yeni bağlantılar sağlamak, sektör hakkındaki sorunlar ve çözüm önerilerini tartışmak, kısacası Türkiye’deki rüzgar enerjisi sektörünün gelişimine katkı sağlamak üzere düzenlenen TÜREK 2017  1-2 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da JW Marriott Otel’de gerçekleştirilecek.

TÜREK 2017’de gerçekleştirilecek oturumların başlıkları ise şu şekilde olacak;

– Enerji Politikalarında Rüzgar Enerjisi,  Global Rüzgar Yatırımları,  RES’lerde Proje Geliştirme ve İzin Süreçleri, 2020 sonrası YEKDEM Nasıl Olmalı?,  RES’lerde Lojistik, İnşaat Süreci, İş Güvenliği ve Sigorta,  RES YEKA’ları ve Yerli Üretim,  RES’lerde İşletme, servis bakım, RES’lerde Yeni Teknolojiler, Türbin, Üreticilerinin Diğer Pazarlardaki Deneyimleri,  RES’lerde Özkaynak ve Proje Finansmanı, RES’lerde Lisanssız Elektrik Üretimi,  Türk Firmalarının Yeni Pazarlardaki RES Fırsatları, RES’lerde Enerji Depolama Sistemleri.

 

Ayrıntılı bilgi: www.tureb.com.tr

Check Also

Ankara Mektubu: Enerji sektöründe önemli olan…

Tuncay Derman İnternet Enerji Platformu’nda geçen ay (Ocak 2018) izlediğim ülkemiz Enerji Sektörü’ne ilişkin bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir